Ekologický nábytek: proč je kartonový nábytek ekologicky udržitelný

Nejekologičtější řešení nábytku

Proč je lepenka považována za jeden z nejekologičtějších materiálů pro stavbu nábytku? Pojďme to společně zjistit!

Výroba nábytku s nízkým dopadem na životní prostředí

To je naše výzva a lepenka nám umožňuje pracovat na minimalizaci nákladů na energii a spotřebu surovin. To vše se zvláštním důrazem na oběhové hospodářství, vzhledem k tomu, že veškerý náš nábytek je 100% recyklovatelný a kompostovatelný. Ale to není všechno…

Přírodní materiál

Lepenka je čistá surovina, bez lepidel, která emitují formaldehyd a skládá se v podstatě z celulózy a přírodních škrobů. Ve srovnání s tradičním dřevěným nábytkem je třeba vyrobit o 80% méně celulózy. Karton nakupujeme od FSC certifikovaných dodavatelských řetězců, které ji vyrábějí z 30% recyklovaného materiálu.

Recyklace odpadu

Během výroby bohužel není možné využít 100% zpracované lepenky, ale žádný problém! Výslednou lepenku sbíráme a posíláme do specializovaného závodu, který materiál rozdrtí a zredukuje na minimální objem a následně jej bude moci znovu zavést do výrobní fáze papíren.

Úspora energie

Karton je nejen stoprocentně recyklovatelný, ale přináší také značné výhody z hlediska úspory energie: ve fázi výroby se spotřebuje v průměru o 80 % méně energie a vzhledem k tomu, že se jedná o lehký a kompaktní materiál,dochází také ke značným úsporám při přepravě a logistice.

ČÍSLA NAŠEHO ZÁVAZKU K UDRŽITELNOSTI

Ekologický nábytek prochází lepenkou. A nejsme to my, kdo to říká, ale čísla, která svědčí o tom, jak design a udržitelnost mohou jít ruku v ruce!

RECYKLOVATELNÝ MATERIÁL NA 100%
ÚSPORA ENERGIE VE VÝROBĚ 80%
ÚSPORA CELULÓZY A POKÁCENÝCH STROMŮ 80%
ELIMINOVANÉ EMISE FORMALDEHYDU NA 100%
RECYKLOVANÝ MATERIÁL 30%
Desítky let zkušeností

V roce 2013 jsme začali naše dobrodružství jako Nardi Mobili in Cartone a od té doby jsme hodně experimentovali : na začátku to bylo obtížné, protože jsme pracovali na do značné míry neprozkoumaném konceptu , ale nyní, díky více než desetiletému know-how , jsme schopni řídit projekty nábytku a vybavení na bázi lepenky jako žádná jiná společnost. Hodně jsme se zaměřili na výzkum a vývoj a nyní máme k dispozici pokladnici řešení, která nám umožňují jít za hranice myšlenky kartonového nábytku, od níž vše začalo. Naší vizí je totiž nekladení mezí kreativitě a realizace individuálních a komplexních projektů, které plně využívají potenciál lepenky.

Zvukotěsné a zdravé prostředí

Vybavení místnosti kartonem přináší různé výhody, v neposlední řadě možnost vytvářet prostředí navržené pro pohodlí a pohodu těch, kteří v něm žijí. Trojvlnná lepenka má přirozený regulační účinek na vlhkost v místnosti a díky svým zvukově pohltivým vlastnostem dokáže pozitivně ovlivnit i akustiku místnosti. Ideální přednosti pro vybavení obchodů nebo kanceláří. Ale to není všechno: jedná se o materiál, který neuvolňuje formaldehyd ani žádné jiné toxické látky (a to ani v tištěné verzi, díky certifikovaným moderním technologiím, které máme k dispozici).

Odolný nábytek

Je snadné se přesvědčit, že naše nábytková řešení jsou 100% recyklovatelná, zatímco mnozí nevědí, že jsou navržena a vyrobena s ambicí být alternativou k tradičnímu nábytku. Nikdy jsme se nezajímali o koncept „na jedno použití“, vždy jsme investovali do vývoje výrobků, které zaručují uspokojivé dlouhodobé trvanlivé vlastnosti. Za tímto účelem nabízíme jedinečnou kombinaci vysoce kvalitních materiálů (naším základem jsou 14mm trojvlnné desky, jejichž tloušťka se v případě potřeby zdvojnásobuje nebo ztrojnásobuje, aby byla zaručena konstrukce schopná odolat mimořádné nosnosti) , luxusních povrchových úprav (vodoodpudivé fólie, laminát, korek, dibond nebo tvrzené sklo) , nejmodernějších technologií a profesionálního designu.. A pokud by se nějakou nešťastnou náhodou některá součástka poškodila dříve, než je její čas, díky modulární konstrukci ji můžeme snadno vyměnit, aniž bychom museli demontovat celý nábytek.

Silné stránky kartonového nábytku NaturDesign

Jaké jsou výhody výběru ekologického nábytku? Snadno se můžete spolehnout na výrobek s vynikajícím designem a inovacemi a se zárukou pečlivě promyšlených řešení až do detailů;

Espositori in cartone Facom
Naši partneři v oblasti recyklace lepenky
Řekněte nám o svém projektu, pomůžeme vám ho realizovat udržitelným způsobem!

  O jaká kartonová řešení máte zájem?


  * Povinná pole

  Přírodní materiál

  Kartonový nábytek je 100% recyklovatelný

  ZAJIŠTĚNÍ KVALITY NATURDESIGN

  Vzorec záruky vrácení peněz

  360° provedení

  Tým odborníků k dispozici

  BEZPEČNÉ ONLINE PLATBY

  Bezpečné a šifrované transakce

  NÁKUPNÍ KOŠÍK
  Přihlásit se

  Ještě nemáte účet?